Międzyszkolna wymiana młodzieży z Werner-Jaeger-Gymnasium

w Nettetal za nami :(

Projekt dofinansowała Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży

Projekt współfinansowany z budżetu  miasta Ełk

W Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Ełku przebywała młodzież z Werner-Jaeger-Gymnasium z Nettetal w Niemczech. Była to już kolejna międzyszkolna wymiana młodzieży, która odbywa się pomiędzy uzdolnioną muzycznie młodzieżą obu szkół.

Goście z Niemiec przebywali w Ełku w dniach 29.09-04.10.  Spotkanie odbywało się pod hasłem „Tam, gdzie mieszka muzyka – 200-rocznica urodzin Stanisława Moniuszki”.

Największym wydarzeniem tego spotkania był uroczysty koncert, który odbył się 3.10 w Ełckim Centrum Kultury. Połączone orkiestry z Ełku i Nettetal, chór szkolny, chór Kontrapunkt, Philip Weber- gitarzysta i trio akordeonowe z ełckiej szkoły byli wykonawcami koncertu, na który złożyły się pieśni Stanisława Moniuszki oraz utwory przede wszystkim polskich kompozytorów.

Uczniowie orkiestr i chóru do tego koncertu przygotowywali się ze swoimi dyrygentami w swoich szkołach. Pomagali im w tym: Yvonne Herter, Monika Łukawska, Kamil Skorupski i Rafał Sulima.

Podczas całego pobytu odbywały się intensywne próby zespołów, co zaowocowało udanym koncertem. Młodzież z Nettetal i Ełku odwiedziła również miejsca godne uwagi w mieście i rejonie: Ełckie Muzeum Historyczne, odbyła się podróż koleją wąskotorową i statkiem, zwiedziła miasto Ełk i Augustów, obserwowała lekcje w szkole muzycznej, wykonywała plakaty na temat hasła projektu, bawiła się klockami, relaksowała w parku linowym i na basenie.

Młodzież niemiecka wraz ze swoimi opiekunami odwiedziła na zaproszenie Prezydenta Miasta Ełku Tomasza Andrukiewicza ełcki ratusz. Spotkała się tam z delegacją z Nettetal na czele z burmistrzem Christianem Wagnerem.

Znalezione obrazy dla zapytania kwiaty podziękowanie

DZIĘKUJEMY

następującym osobom i podmiotom

1. Fundacja PNWM